fbpx

Mis on microblading?

Microblading on kulmude manuaalne püsimeigi meetod. Kõik karvad joonistatakse eraldi välja ja pigment valitakse vastavalt kliendi enda loomulikule naha, silmade, juuste,- ja kulmuvärvile. Kulmukuju mõõdetakse ja disainitakse vastavalt kliendi kolju struktuurile ja sealjuures võetakse arvesse ka kliendi isiklikke kulmudisaini eelistusi. Kõik microblading tehnoloogiaga loodud kulmudisainid on loomulikult püsivamad kui lihtsalt kulmude värvimine, kuid seda ei ole võimalik võrrelda tätoveerimisega, sest umbes kahe aasta jooksul lahustub microblading protsessi käigus kasutatav värv täielikult ja täiuslikult inimese kehas ning seda ei ole enam nahal näha. Ilmselt selletõttu nimetataksegi vahel microblading tehnoloogiaga loodud kulmudisaini looduslikuks tätoveerimiseks ja pealis pindmiseks tätoveerimiseks.
Kui zoomime lähemale microblading protsessi sisse, siis saab selle jagada põhimõtteliselt kolme ossa: disain, teostus ja viimistlus. Sisuliselt algab kõik sellest, et disainitakse kulmukuju. Tavaliselt vaadatakse selle protsessi käigus läbi mitmeid erinevaid kulmudisaini variante, võetakse arvesse kliendi näojoonte omapära, naha ja kulmukarvade iseärasusi ja kliendi soove. Disaini faasi käigus otsustatakse ka ära, milline saab olema microblading tehnoloogiaga loodud kulmude värv. Seejärel algab teostuse faas, mille käigus kantakse nahale esmalt looduslik tuimestav kreem, et vältida mistahes ebamugavustunnet. Kui kulmupiirkond on tuimestatud, siis kantakse spetsiaalse microblading masinaga naha pindmistesse kihtidesse looduslik värv. Just see osa kogu protsessist võib hea ettekujutuse ja loova vaimuga inimestele meenutada püsitätoveeringute tegemist. Samas, nagu juba teame, on need kaks erinevat asja. Just selles faasis tuleb esile ka microblading peamine sisu: micro + blade. Ehk siis kasutabki professionaal kliendi naha pindmistel kihtidel tera, mis koosneb tegelikult 10st kuni 20st imepeenikesest nõelast, mis on lihtsalt paigutatud nii, et need moodustaksid tera kuju. See, algselt Jaapanist pärinev lähenemine, koos faktiga, et seda kasutatakse vaid naha pindmistes kihtides, võimaldab saavutada ülimalt täpseid tulemusi. Viimistlemise faas leiab enamasti aset ühe kuni kahe kuu jooksul ja siis vaatab proff lihtsalt tehtud töö üle ning teeb sellele mõningaid täiendusi. Ei maksa ära ehmuda, kui teise ja kolmanda etapi vahel muutub veidi microblading tehnoloogia tulemuse värv. See on normaalne ja professionaalne tegija on seda kõike juba alguses arvesse võtnud.

Kui kaua microblading tehnoloogia abil loodud kulmudisain kestab?

Nii nagu paljude teiste kulmudisaini ja -meigi lähenemiste puhul, sõltub ka microblading tehnoloogiaga loodud tulemuse kestvus sellest, kuidas kulme hooldada.
Tulemus kestab ilusana keskmiselt 12 kuud, mõnikord vähem, mõnikord kauem. Samuti sõltub tulemuse kestvus nahatüübist, vanusest, ravimite kasutamisest ja päikese käes viibimise hulgast.

Kui kaua protseduur kestab?

Tavaliselt kestab kogu protsess alguses lõpuni vähem kui kaks tundi. Profid panevad aga reeglina oma ajagraafikus kinni 2,5 tunni pikkuse lõigu – nii jääb piisavalt aega kulmudisaini täpseks läbivaatamiseks ja tulemuse viimistlemiseks. Kuna microblading tehnoloogia tulemus kestab kaua, siis pole mõtet ka selle tegemisega liigselt kiirustada. Seega arvesta 2,5 tunniga.

Kui tihti tuleks microbladingu protseduuri korrata?

Kuna praeguseks hetkeks on see tehnoloogia nii kõrgel tasemel, püsivad tulemused edukalt aasta ja alles siis tasub neid uuendada. Edaspidi, saavutamaks pidevalt värsket tulemust, tasub iga poole aasta tagant käia laskmas tulemust üle vaadata ja vajadusel pisut värskendada. 
Kas Microbladingu protseduur on valus?
Kuna protseduuri käigus tehakse mini lõiked naha sisse siis veidike on ta ikka valus, kuid
kasutan protseduuri käigus anesteetikut, peale mida suur enamus kliente enam mitte midagi ei tunne.

Kellele microblading protseduur ei sobi?

On olemas mõningaid üksikuid nahatüüpe, mille puhul on microblading vastunäidlustatud. Näiteks ei ole soovitatav kasutada microblading tehnoloogiat, kui nahk on väga õline, lõhkiste kapillaaridega, rohke aknega, suurte kulmupiirkonnas asuvate sünnimärkidega või rohke keratoosiga. Põhimõtteliselt on need aga nahahädad, mis välistavad kahjuks ka väga paljud teised kulmuhoolduse võimalused.

Mis saab siis, kui microblading protseduuri tulemus mulle ei meeldi?

Tulemust annab korrigeerida nii palju, kui vaja. Samuti on võimalik juba disainifaasis välja tuua lõpptulemusega nii mõõtude kui ka välimuse poolest väga sarnane kujutis. Kuna microblading tehnoloogia kasutamine on aga kindlasti kaalukas otsus, tasub see enne põhjalikult läbi mõelda, nii nagu iga oluline otsus oma elus. Samuti tasub kasutada professionaalide abi, kes teavad, mis nad teevad. Kui tahad oma kulmudega eksperimenteerida, on kordades lihtsam leida ebaprofessionaalne ja isehakanud vanakooli kulmu tätoveeringu tegija kui microblading teenuste pakkuja, kes suudaks su kulmud ära rikkuda. Sellele vaatamata, tasub väga täpselt järele uurida, kus on microblading proff, kelle käe alla oma kullakallid kulmud usaldad, oma oskused omandanud ning milliseid tunnistusi ta ette näidata suudab.

Kui kiiresti peale protsessi naha pindmised kihid täielikult taastuvad?

Tavaliselt võtab su nahk uue loodusliku värvi täielikult omaks umbes nädala kuni 10 päeva jooksul. Kindlasti võib kulmudelt kooruda selle aja jooksul pisikesi nahatükikesi, kuid see pole midagi sellist, mis takistaks igapäevaelu toiminguid. Pigment kinnistub nahka ligikaudu kuu jooksul, seega võid arvestada, et tulemuse lõplik ja täiuslik finiš saabub 3-4 nädala jooksul alates microblading protseduuril käimisest. Väga paljud naised on aga öelnud, et selle aja jooksul muutub tulemus veelgi oluliselt ilusamaks.

Kuidas valmistuda protseduuriks?

1. Vii ennast kurssi toimuma hakkavaga
Loe meie lehelt postitusi microbladingust, et teaksid võimalikult täpselt, mida protseduur endast kujutab. Kui tead, mis täpselt toimuma hakkab, on sul igas mõttes lithsam.
2. Arvesta punetusega
Kindlasti on oluline osa ettevalmistusest ka see, et sa ei planeeriks protseduuri päevale ettevõtmisi, mil pead nägema välja täiuslik. Erinevate inimese nahk reageerib protseduurile erinevalt ja setõttu võib protseduuri järgselt, samal päeval, esineda su kulmunahal punetust.
3. Saabu protseduurile minimaalse meigiga
Kindlasti ära tee protseduuri päeval endale tugevat meiki. Kasulik on piirduda minimaalse tavapärase päevameigiga. Protseduuri päeva hommikul ära värvi oma kulme üldse ja väldi isegi meigipõhja tegemist, mis küll välja ei paista, kuid mõjutab nahka.
4. Ravimid, mida ei tohi 48h enne protseduuri tarbida
Selleks, et vältida mistahes ohte ja ebameeldivusi, ei tasu 48 h enne protseduuri tarbida Aspiriini, Ibuprofeeni ja teisi valuvaigisteid. Eriti neid, mis on tugeva toimega või ravimeid, mille kõrvalmõjudes sa kindel ei ole. 
5. Alkoholi tarbimine
Ideaalne on, kui sa 48h enne protseduuri tarbiks alkoholi minimaalselt või veel parem mitte üldse. Kindlasti tasub protsess edasi lükata, kui satud eelneval õhtul tarbima alkoholi suures koguses ning kavatsed tulla protseduurile pohmellis.
 6. Väldi tretinooni (Retin A) sisaldavaid tooteid
Selleks, et protseduur õnnestuks maksimaalselt hästi, tasub isegi kuni 1 kuu enne seda vältida Retin A tooteid. See piirang puudutab siiski kulmupiirkonda, mitte su tervet nägu. Seega, kui tead, et sa kavatsed protseduurile tulla, või sul on juba protseduuri aeg teada, lihtsalt väldi A-vitamiini sisaldavate toodete kasutamist kulmupiirkonnas.
 7. Väldi AHA nahahoolduse tooteid
Kulmupiirkonna naha puhul tasub kahe nädala jooksul enne protseduuri vältida ka AHA (Alpha-hydroxy-acid) tooteid. Samuti tasub olla ettevaatlik kõikvõimalike vananemisvastaste toodetega. Parem on, kui jätad need vähemalt kulmupiirkonnas kasutamata (2 nädalat enne protseduuri).
8. Kui oled doonor
Vahetult enne protseduuri ei tasu kindlasti minna verd andma või ennast muul kujul täielikult ära kurnata. Parem on, kui su vereandmise päev ei jääks mitte mingil kujul protseduuri päevale või sellele eelnevale päevale. Samuti ei pruugi olla su veri doonorvereks kõlbulik protseduuri päeval peale protseduuri.

9. Räägi protseduuri tegijale oma allergiatest ja kroonilistest haigustest
Kõikide professionaalsete microbladingu tegijate poolt kasutatavad pigmendid absoluutselt looduslikud ja ohutud. Selleks aga, et teaksime vältida protsessi käigus mistahes teisi vahendeid, mis võivad sulle halvasti mõjuda, tuleb kindlasti enne protseduuri rääkida selle läbiviijale kõigist oma allergiatest ja kroonilistest haigustest (alates väiksematest haigustest hemofiilia ja tõsisemate krooniliste haigusteni välja).
Kui kõiki neid nõuandeid järgid, läheb protseduur kindlasti hästi.

Kuidas käituda peale protseduuri?

1. Ole teadlik sellest, kuidas kulgeb naha taastumise protsess
Mida rohkem tead naha paranemise ja taastumise protsessist, seda lihtsam on sul saavutada perfektne tulemus. Taastumise protsessi võib jaotada kolme ossa: 1) naha pindmise ärrituse paranemine, 2) koorikukeste eemaldumine ja 3) pigmendi värvitugevuse heledamaks muutumine. Kui tead, et protseduurile järgneva 2-4 nädala jooksul tuleb sul “läbi käia” kõik need kolm faasi, on sul oma olukorraga märksa lihtsam toime tulla.
2. Ole kulmude suhtes hell ja ära eemalda naha koorikekesi
Peale protseduuri võib kulmunahk olla päris tundlik. Eriti esimese 24h tunni jooksul. Kui soovid oma kulme pesta, tee seda vaid veega, väga kergete liigutustega ja avaldades nahale minimaalset survet. Peale protseduuri võivad kulmudele kiiresti tekkida hüübinud vere koorikukesed, mis sisalduvad osaliselt ka kuivanud pigmenti. Enamasti tekib tüdrukutel kustutamatu soov neid sõrmega eemaldada. Ära tee seda. Piirdu sellega, et uhud kulme esimese päeva jooksul leige veega iga paari tunni tagant. Esimesel päeval peale protseduuri tasub kulme niisutada puuvillase rätiku või lapiga. Tupsutades niiske puuvillase rätikuga oma kulme, väldid nende liigset kuivamist ja suuremate koorikukeste teket.
3. Hõõru kulmudesse rahustavat õli või balsamit
Paljudel tüdrukute jaoks on microblading protseduuri järgselt kõige paremini mõjunud mõne rahustava õli kasutamine kulmude nahal. Näiteks sobivad selleks kõige paremini järgmised õlid: greibiseemne õli, magus mandliõli, jojoba õli või klassikaline kookospähkli õli. Neid õlisid võib rahulikult kulmudesse hõõruda ilma täiendava ettevalmistuseta. Samuti võid kasutada nahabalsamit, mida su kulmuproff sulle kaasa annab või soovitab. Nädala jooksul peale protseduuri tasub õli või balsamit kulmunahka hõõruda 3-4 korda päevas (esimestel päevadel veel sagedamini).
4. Kaitse oma uusi kulme!
Loomulikult tasub sul mistahes kreemide puhul jälgida, et sul poleks kulmudel veritsevaid haavandeid, kui neid kulmudesse hõõrud. Seda juhtub siiski haruharva. Pigem on oluline oma värskeid kulme kaitsta, eriti kui lähed kloorisesse vette või naudid näiteks spa-protseduure. Seega, kui su uued kulmud ei ole valulikud ega veritsevad, siis on hea kaitsta naha sisse kantud pigmenti näiteks silikooni sisaldavate kreemidega.
5. Väldi vähemalt nädala jooksul solaariumit ja intensiivseid kreeme
Kindlasti ei tasu vähemalt nädala jooksul käia solaariumis või nautida mis iganes päevitusprotseduure (ka tavapärast päevitamist). Loomulikult tuleb vältida ka solaariumiga seonduvaid või muul viisil naha pigmendisisaldust mõjutavaid kreeme. Päevitamine on ilmselt kõige kindlam viis mõjutada halvasti naha pindmistesse kihtidesse lisatud pigmenti. Seetõttu võibki microblading protseduuri käigus loodud tulemus muutuda tunduvalt heledamaks, kui veedad vahetult peale protseduuri palju aega päikese käes. 
6.  Väldi liigset higistamist ja ujulat!
Vähemalt ühe nädala jooksul peale protseduuri tuleb vältida ka misiganes higistamist. Kui oled harjunud käima regulaarselt trennis, tuleb vähendada intesnsiivse aeroobse trenni tegemist, mille käigus terve su nägu higiseks muutuks. Samuti tuleb vältida ujulate basseini suure kloorisisaldusega vett, mis võib avaldada erinevate tüdrukute kulmudele väga erinevat mõju.
7. Ole ettevaatlik meditsiiniliste protseduuridega
Kui oled doonor, siis pead arvestama, et sõltuvalt sinu verekeskuse nõustaja hinnangust ei tohi sa verd anda 3-6 kuu jooksul peale protseduuri. Samuti on välistatud mistahes keerukamad laserprotseduurid, mis puudutavad muuhulgas ka su kulmude nahka, ilu- ja esteetika süstid jms. Läbiv soovitus on see, et annaksid alati oma naha- või eriarstile teada, et oled käinud microblading protseduuril (enamasti on tulemus niivõrd loomulik, et tema seda koheselt märgata ei suuda).
 8. Ei mingit kulmumeiki ja vananemisvastaseid kreeme!
Vähemalt nädal (paremal juhul 10 päeva) tasub jätta ära mistahes kulmumeik. Samuti tuleb vältida kõikvõimalikke vananemise vastaseid kreeme või mistahes muid kreeme, mille mõju on näonahale intensiivne või mille mõjus sa täpselt kindel pole.
9. Ära pea esimese protseduuri järgset tulemust lõplikuks
Paljud tüdrukud on sattunud veidi ärevusse märgates, et microblading sisselõigete käigus naha pindmistesse kihtidesse lisatud pigmendi värvi tugevus on erinevates kulmu osades erinev. Samuti võivad tunduda osad lõikejooned ebaühtlased (tihti selle tõttu, et pigment ei paista peale paari nädalat lihtsalt välja). Esimese nelja nädala jooksul ei tasu tulemust üle-analüüsida. Arvesta, et lõplik tulemus on nähtav alles 4-6 nädala pärast toimuva re-touching protseduuri järgselt.
10. Ära karda oma kulmuprofiga ühendust võtta!
Kui sul on mis tahes küsimusi seoses toodetega, mille kasutamise ohutuses microblading tulemusele sa kindel ei ole, või soovid küsida mida iganes seoses protseduuri käigus loodud uute ilusate kulmudega, helista või kirjuta meile kohe! Ei tasu karta mistahes küsimuste küsimist, mis võivad alguses tunduda naljakad või isegi lapsemeelsed. Teatavasti pole iluvaldkonnas üldse ja eriti sääraste uudsete protseduuride puhul eriti mistahes rumalaid küsimusi.